Real Madrid 2:1 Sporting Gijon összefoglaló (videó)

Real Madrid 2:1 Sporting Gijon
Gólok: Cristiano Ronaldo 5.(büntetőből), 18.; ill. Carmona 35.

Isco kispadozik a Real Madridban
A Real Madrid a tabella éléről, egyetlen veretlen csapatként várja a kieső - 18. - helyen tanyázó Sporting Gijon együttesét. A fővárosiak legutóbbi 6 bajnoki mérkőzésüket egyaránt megnyerték. Bár az utóbbi időben a sérülések miatt nem egyszer kell a cserepadhoz nyúlni, a Királyi Gárda cserepadján is minőségi játékosok ülnek, így ez nem mutatkozik meg a csapat teljesítményén. A mostani találkozón is pl. a cserepadon kezd: Isco, Carvajal, Marcelo és Casemiro is, miközben egyaránt sérül: Bale, Morata, Kross és Varane is.

A Sporting gijon együttese legutóbbi két bajnoki találkozóját elvesztette. Ráadásul mindkettőt hazai pályán. Bár a 2010/11-es szezonban a Gijon meglepetésre 1:0-ra győzni tudott a Bernabéu Stadionban, valószínűleg ma sem ők lesznek a találkozó esélyesei. Érdekesség, hogy a Gijon legutóbbi 5 madridi fellépésén, egyaránt szerzett gólt!

A fogadóirodák hazai győzelem esetén 1,08, döntetlen esetén 15,5, esetleges vendégsiker esetén pedig 31x pénzt fizetnének!
A legfrissebb oddsokat ellenőrizd itt:

-> Online CV önéletrajzok, letölthető minták! <-

Real Madrid kezdőcsapata:

K. Navas - Pepe, Ramos, Nacho, Danilo - Modric, Kovacic, James - Vázquez, Benzema, Cristiano

Sporting Gijon várható kezdőcsapata:

Marino - Lillo, J. Meré, Amorebleta, Canella - Sergio, X. Torres - Carmona, M. Gómez, I. Lópezs - Cop

A találkozó 16:15-kor kezdődik, élő közvetítés: Sport2 TV csatornán.
Sporting Liszabon - Real Madrid összefoglaló (videó)

Sporting Liszabon 1:2 Real Madrid
Bajnokok Ligája 5. csoportmérkőzés
Gólok: Silva 80.; ill. Varane 29., Benzema 87.

A csoportelsőség a tét… Előzetes: Sporting Lisszabon – Real Madrid

A portugál csapat a legutóbbi bajnoki fordulóban az Arouca csapatát látta vendégül a José Alvalade stadionban, ahol egy magabiztos, 3-0-s hazai siker született. Az Oroszlánok első találatára mindössze 9 percet kellett várnia a publikumnak, amikor Dostnak sikerült bevennie Bracali kapuját. A korai gólt az első félidőben nem követték újabbak, így 1-0-s hazai vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok. A fordulás után mindössze öt perccel a vendégek játékosa, Costa megkapta a második sárgalapját, így a játékvezető idő előtt az öltözőbe küldte a brazilt. A büntetés 55. minutumban jött Campbell révén, aki végleg lezárta a találkozót, de a 68. percben Dost újabb találatával beállt a végeredmény. A Sporting jelenleg a portugál bajnoki tabella harmadik pozícióját tudhatja magáénak 10 mérkőzés elteltével.

A Real Madrid szombaton a Vicente Calderónban lépett pályára az Atlético vendégeként, ahol Cristiano Ronaldo triplájával a Blancók 3-0 arányban tudták felülmúlni városi riválisukat. A Fehérek első találatára a 23. percig kellett várni, amikor Ronaldo megpattanó szabadrúgásával Oblak nem tudott mit kezdeni, így a labda a kapuban kötött ki. A félidőre tehát a Real mehetett le magabiztosabban az előny birtokában. A második játékrész első 10 percében a Matracosoknak sikerült ugyan beszorítania Zidane fiait, de gólt nem tudtak szerezni. Ez pedig a 71. percben meg is bosszulta magát: Ronaldo esett el a 16-on belül, a játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott. Természetesen maga a sértett, Cristiano Ronaldo végezte el a tizenegyest, amit nagyon okosan gurított be a jobb alsóba, ezzel kettőre növelve csapata előnyét. Mindössze nyolc perccel később Isco ugratta ki Balet, aki gyorsaságát kihasználva könnyedén utasította maga mögé védőjét, majd egy tökéletesen kivitelezett passzal tette portugál társa elé a labdát, aki nem hibázott, így végleg eldöntve a találkozó kimenetelét. A Királyi Gárda 4 pont előnnyel a Barcelona előtt, illetve kilenccel az Atleti előtt magabiztosan vezeti a spanyol pontvadászatot.

A két csapat legutóbb szeptember 14-én találkozott a Bernabéuban, ahol egy hihetetlen végjátéknak köszönhetően a Real megtudta szerezni a három pontot. Egy gólnélküli első félidőt követően a 48. percben egy védelmi megingást követően Bruno Cesar megtudta szerezni a vezetést a portugál gárdának. A madridiaknak nagyobb erővel támadtak, mint korábban, de a gólt nem sikerült szerezni. Egészen a 88. percig, amikor nagyjából 23 méterre a kaputól szabadrúgáshoz jutott a Real Madrid. Ronaldo állt oda, és egy zseniális lövéssel a jobb felsőbe küldte a labdát, így módosult az állás 1-1-re. A 94. percben aztán jött a még nagyobb dráma: a csereként beálló James Rodriguez küldte be a labdát a tizenegyes pont közelébe, ahol a szintén csereként beálló spanyol, Alvaro Morata várta azt, majd egy fejessel, valamint a kapufa segítségével megszerezte a három pontot jelentő találatot csapatának.

A Blancók kapujában nagy valószínűséggel az a Keylor Navas fog kezdeni, aki az Atlético ellen még az utolsó másodpercben góltól mentette meg a csapatát. A védelem két szélén, a hétvégi derbihez hasonlóan, most ezúttal is Dani Carvajal és Marcelo szerepelhet, míg a két belső védő egyike Varane lehet. A francia mellett pályára léphet a sérülésből visszatérő Sergio Ramos, valamint az utóbbi időben brillírozó Nacho is. A középpályán valószínűleg nem lesz változás: Modric és Kovacic mellett ezúttal is Isco lehet a harmadik, aki a derbin hatalmasat játszott. A támadósorba visszatérhet Benzema, így ismét összeállhat a BBC, de az is lehet, hogy a francia helyett ezúttal is Lucas Vázquezt fogja játszatni Zinedine Zidane.

Várható kezdőcsapat:
Real Madrid: Keylor Navas – Carvajal, Varane, Ramos/Nacho, Marcelo – Modric, Kovacic, Isco – Bale, Benzema/Lucas Vázquez, Cristiano Ronaldo

Sporting Lisszabon – Real Madrid, Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló
2016. november 22. 20:45
Helyszín:
Lisszabon, José Alvalade
Tv: Sport1

A Sporting elleni keret

Zinedine Zidane ugyanazt a 20 játékost nevezte a holnapi, Sporting elleni Bajnokok Ligája találkozóra, akiket az Atlético elleni győzelem alkalmával is magával vitt a Vicente Caldrónba.

Olé (Argentína) – Cristiano történelmet ír

Madrid királya: három megválaszolatlan góllal a Real 3-0-ra verte SImeone Atléticoját a városi El Clásicón. Ezzel a mesterhármassal Cristiano lett a városi derbik történetének legeredményesebb játékosa, maga mögé utasítva Alfrédo Di Stéfanót. A portugál ász ezzel már holtversenyben áll a La Liga góllövőlistájának első helyén Luis Suarezzel és Lionel Messivel, akik ugyancsak 8-szor voltak eredményesek. Habár ez a szezon nehezen indult a portugál számára, ezzel a formával nagy lépést afelé, hogy ismét elhódítsa az Aranylabdát.

The Mirror (Egyesült Királyság) – Kiütötték a versenyből az Atletit

Ez volt az a nap, amikor a Barcelona könnyen az ősi rivális Real elé ugorhatott volna a tabellán, ám nemhogy megelőzni nem sikerült a Királyi Gárdát, Zinedine Zidane csapata négypontosra növelte előnyét a katalánokkal szemben. A Barca képtelen volt megbontani a mérkőzés végére 9 főre fogyatkozó Málaga védelmét, így a Blancól az eredménytől függetlenül továbbra is a tabella első helyét tudhatták magukénak. Zidane csapata egy 29 mérkőzéses veretlenségi szériát szakított meg, továbbá ezzel a vereséggel - aminek köszönhetően már kilenc pont előnye van a városi rivális Realnak – a Matracosok valószínűleg kiszálltak a bajnoki címért folyó harcból.

L’Equipe (Franciaország) – Isconak köszönhető győzelem

Ronaldo triplájával a Real legyőzte az Atléticot a Calderónban megrendezése kerülő városi derbin. Ezzel a három ponttal már kilencre nőtt a különbség a két rivális között. Habár Ronaldo volt a mérkőzés embere, a portugál, és a Real Madridnál mindenki Isco zsenialitásának, valamint ragyogó teljesítményének köszönheti a győzelmet.

The Guardian (Egyesült Királyság) – Bale tökéletesen kivitelezett passza

Ebben a felállásban Ronaldo volt a csapat kilencese, aminek köszönhetően egy mesterhármassal hallgattatta el a Calderón közönségét. Miközben a portugál zseni eldöntötte a rangadót, Isco megtalálta a számára legjobb pozíciót, ahol szabadon mozoghatott, ennek köszönhetően a csapat egyik legjobbja volt a derbin. A spanyol mellett két társa, Mateo Kovacic és Luka Modric is jó mérkőzést játszottak.

Forrás: as.com

Zidane: „Nagyszerű meccset játszottunk”

A Real Madrid tegnap este 0-3 arányban győzni tudott a városi rivális, Atlético Madrid otthonában, így továbbra is magabiztosan őrzi előnyét a tabella élén. A mérkőzés után Zinedine Zidane állt a sajtósok rendelkezésére.

„Nem vagyok biztos benne, hogy ez volt a legjobb játékunk mióta én irányítom a csapatot, de nagyszerű meccset játszottunk egy olyan stadionban, egy olyan közönség előtt, ahonnan nagyon nehéz elhozni a három pontot. Keményen játszottunk, jól olvastuk a játékot. Nagyon boldog vagyok, mert nagyon kevés csapat tud itt 3 gólt rúgni.”

„Elégedett vagyok, mert ez nem volt egyszerű. Az első 45 perc fenomenális volt. A második játékrész elején voltak nehézségeink, de ez normális, amikor az ellenfél ilyen keményen beszorít minket és nyomást helyez ránk. Miután sikerült kijönnünk ebből a kellemetlen helyzetből ismét jó munkát tudtunk végezni. A mérkőzés folyamán nem veszítettük el sokszor a labdát, ami kulcsfontosságúnak bizonyult a végére.”

Közelebb állnak a bajnoki címhez?
„Nem, egyáltalán nem. Boldog vagyok a ma este mutatott játék miatt, de még nem nyertünk meg semmit. Tudjuk, hogy voltak nehézségeink, de a mérkőzés végére ezek eltűntek. Jó formában vagyunk és ezt a formát szeretnénk megőrizni. Most majd a Bajnokok Ligájában lesz egy kemény összecsapásunk. Most csak erre koncentrálok.”

A taktika
„Tudtuk, hogy egy hatalmas kihívást jelentő találkozó lesz, ahol az első perctől kezdve koncentrálni kell, amit a csapat tökéletesen meg is tett. Lucas Vázquezt és Gareth Balet tettük a 4-4-2-es felállás két szélére, de nem a rendszer volt a legfontosabb, hanem az, hogy minden egyes játékos hozta a tőle elvárt játékot.”

Madridista fölény a középpályán
„A pálya közepén létrejövő párharcok nagyon fontosak voltak ezen a találkozón. Mateo és Modric is nagyon sokat dolgozott. Erre a mérkőzésre, így készültünk fel. Jól kell játszanunk, hogy megtudjuk nyerni a találkozókat.”

Casemiro visszatérése
„Önök csak a problémákról beszélnek, de én most csak arra koncentrálok, hogy Isco nagyszerű teljesítményt nyújtott, aki az első játékrészben egyszer sem vesztette el a labdát. A Cristiano mögötti pozíció számára a lehető legjobb volt. Minden játékosom miatt nagyon boldog vagyok. Most megmutattuk, hogy mit is tudunk.”

Lucas és Nacho kezdőbe kerülése
„Sergio nem volt száz százalékos állapotban. Nem akartam kockáztatni, hogy súlyosbodjon a sérülése. Lucas egy nagyon fontos játékos a csapat számára, és az, amit ezen a találkozón mutatott az fantasztikus volt, akárcsak a többiek.”

Cristiano mint befejező
„Ezúttal ott kellett játszania, de ez nem végleges. Jól érezte magát ebben a pozícióban, nagyon jól is játszott, de még meglátjuk, hogy mi lesz a továbbiakban.”

Atlético Madrid 0:3 Real Madrid összefoglaló (videó)

Atlético Madrid 0:3 Real Madrid
Gólok: Cristiano Ronaldo (23., 71. - büntetőből - , 77.)
Primera Division 12. forduló

A szurkolóknál Vázquez kezdene Benzema helyett

Amíg Zidane és Simeone is titokban tartotta a ma esti kezdőket, addig az as.com munkatársai létrehoztak egy szavazást, ahol a csapatok szurkolói összeállíthatták az általuk preferált kezdőtizenegyet az esti derbire.

-> Online önéletrajz minták, letölthető sablonok! <-

Atlético Madrid

Alético szurkolók kezdője: Oblak – Juanfran, Godin, Savic, Filipe – Koke, Gabi, Saúl Niguez – Carrasco, Gameiro és Griezmann

A Matracosok szurkolói ugyanazt a kezdőt küldenék ki a pályára, amivel 1-1-es döntetlent értek el a Barcelona ellen, habár ugyanezzel a csapattal 2-0-s vereségbe szaladtak bele az Anoetaban a legutóbbi fordulóban.

Real Madrid

Real Madrid szurkolók kezdője: Keylor Navas – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Modric, Kovacic, Isco – Lucas Vázquez, Cristiano és Bale

Abban az esetben, ha Zidane hallgat a szurkolókra, akkor ezzel a kezdőtizeneggyel most először állhat fel a Királyi Gárda. A legnagyobb változást ebben a csapatban Lucas Vázquez szerepeltetése jelentené, aki Benzema sérülése miatt kerülhet a kezdőbe. Ha a francia szakember megadja a spanyol támadónak a lehetőséget, akkor nagy valószínűséggel Cristiano lenne a csapat 9-ese, míg balról Bale, jobbról pedig Vázquez támogathatná a portugált, habár ez a rendszer könnyen alakítható 4-4-2-es felállássá.

Ebben a szezonban a Vázquez, Bale és Cristiano hármas eddig 10 alkalommal játszott együtt, de még egyszer sem a mérkőzést indító sípszótól. A középpálya triója (Modric, Kovacic, Isco) is ezen a találkozón állhatna össze először a kezdő sípszótól, habár a Leganes elleni 3-0-ás győzelem alkalmával már szerepeltek együtt.

Matracosok kontra Királyiak… Előzetes: Atlético Madrid – Real Madrid

A válogatott szünet után szombat este egy igazi rangadót rendeznek a spanyol labdarúgó bajnokság 12. fordulójában. Ezúttal a Diego Simeone vezette Atlético Madriddal csap össze Zidane legénysége a Vicente Calderónban.

A Matracosok a bajnokság előző fordulójában a Real Sociedad vendégeként léptek pályára, ahol meglepetésre a baszkok két büntetőnek köszönhetően 2-0 arányban tudták felülmúlni Simeone tanítványait. A találkozó góljait Carlos Vela illetve Willian José szerezték.

A Real Madrid a legutóbbi fordulóban az újonc Leganes csapatát fogadta a Santiago Bernabéu stadionban. A Királyi Gárda magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott. Az összecsapás első találatáig egészen a 38. percig kellett várni: Gareth Bale vette át a labdát a tizenhatoson belül, majd a bal alsó sarokba helyezte azt. A félidő vége előtt a walesi támadó újfent bevette a kaput, ezúttal Morata passzát értékesítette. A 78. percben a nyáron visszatérő spanyol támadó, Álvaro Morata egy szólót követően lőtte a labdát a kapu bal oldalába, ezzel kialakítva a végeredményt.

Az Atlético jelenleg a tabella negyedik pozícióját foglalja el 21 megszerzett egységgel, valamint 25 lőtt góllal, amihez mindössze 8 kapott párosul. A kapott gólok tekintetében Simeone csapata kapta a második legkevesebb gólt (a legkevesebbet a Villareal, szám szerint 7 – a szerk.) az eddig lejátszott tizenegy mérkőzésen. A Matracosok legeredményesebb játékosa Antoaine Griezmann, aki eddig hat alkalommal mattolta az ellenfelek kapusát (Valencia, Deportivo, Sporting Gijón 2x, Celta Vigo 2x). A képzeletbeli dobogó második és harmadik fokán Carrasco és Gameiro állnak 5-5 találattal.

A Real Madrid a tabella legfelső fokát tudhatja magáénak a megszerzett 27 pontnak köszönhetően. A Királyiak a lejátszot tizenegy bajnoki mérkőzésen 31 lőtt gólt jegyeztek, amihez 10 kapott párosul. A házi góllövőlista képzeletbeli dobogójának legfelső fokára Gareth Bale került fel. A walesi eddig 5 alkalommal mattolta az ellenfeleket. Mögötte Cristiano Ronaldo helyezkedik el szintén 5 találattal,  míg a dobogó alsó fokán Benzema szerepel a maga négy góljával.

A Real kapujában nagy valószínűséggel Keylor Navas fog szerepelni, aki sérülését követően ismét a csapat elsőszámú kapusának mondhatja magát. A védelem négyesének két szélén Dani Carvajal és Marcelo kaphatják meg a lehetőséget. A belsővédőpárost ezúttal a Varane-Ramos duó alkothatja. A madridiak csapatkapitánya sérülését követően először léphet pályára. A középpályán szintén lehet egy nagy visszatérő Luka Modric személyében, akire Kroos sérülését követően nagyobb feladat hárulhat. A horvát karmester mellett szerepet kaphat honfitársa, Mateo Kovacic is, aki minden alkalommal meghálálja Zidane bizalmát. A harmadik szereplő a középpályán Isco lehet. A támadó hármas pedig a BBC lehet.

Real Madrid: Keylor Navas – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Modric, Kovacic, Isco – Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo

Atlético Madrid – Real Madrid, La Liga 12. forduló
2016. november 19. 20:45
Tv:
Sport1
Helyszín: Madrid, Vicente Calderón

Ronaldo Puskás Ferenc babérjaira tör

Vasárnap, a Magyarország - Andorra 4:0 mérkőzést követően lépett pályára foci VB selejtezős csoport ellenfelünk, Portugália csapata is. Az ellenfél Lettország nemzeti együttese volt. A házigazdák 4:1-re győztek.

A portugálok Cristiano Ronaldo révén büntetőből szerezték a találkozó elsó gólját, a 28. percben. Az 59. percben ismét büntetőhöz jutottak a házigazdák, ám ezúttal CR7 elhibázta a büntetőt! Zjuzins révén a 67. percben ráadásul a Lettek egalizáltak! Nem sokáig örülhettek az egyenlítésnek, ugyanis Carvalho a 70. percben megszerezte a házigazdák második gólját is.

Cristiano Ronaldo a 85. percben ismét betalált, ez volt a nemzeti együttesben a 68. gólja. Ennél több gólt válogatott mérkőzésen csak Miroslav Klose (71), Kocsis Sándor (75) és Puskás Ferenc szerzett (84) az európai kontinens labdarúgói közül.

B. Alves gólja a ráadás 2. percében végleg megpecsételte a Lettek sorsát, így alakult ki a a 4:1-es végeredmény. A selejtezősorozat következő fordulójában (2017.03.25.)  Magyarország lesz Portugália soron következő ellenfele.

Modric Kovacic helyére lépett

A szombati napon is több VB selejtezőt játszottak világszerte. A Horvátok Brozovic duplájával 2:0-ra győztek Izland ellen. A győztes csapatban kezdőként pályára lépő Mateo Kovacicoc Luka Modric váltotta a második játékrászben.

Spanyolország könnyedén intézte el a Macedón válogatottat 4:0-ra. Carvajal, Nacho és Morata is a kezdőcsapat tagja volt. Csereként a második félidő derekán Isco is lehetőséget kapott. Gólt egyikük sem szerzett.

Wales kezdőcsapatában kapott helyet Garteh Bale a Szerbia elleni találkozón. Bale távoli bal lábas lövésével a hazaiak vezettek a 30. perctől, de Mitrovic révén a Szerbek a 86. percben egyenlíteni tudtak.

A Real védelme ezúttal a VB selejtezőkön brillirozott

A pénteki játéknapon két Real Madrid játékos is pályára lépett a VB selejtező sorozatban. A dél-amerikai kontinens selejtezőjében Brazília könnyedén, 3:0-ra verte a Messi mellett Higuaint és Di Mariat is a soraiban tudó Argentína együttesét. A házigazdáknál Marcelo végig játszotta a mérkőzést, a találkozó 48. percében egy szabálytalan belépőt követően sárga lapot kapott.

Európában is zajlottak a 2018-as labdarúgó VB selejtezői. A játék nap egyik rangadóján, a házigazda Franciaország 0:1-ről fordítva 2:1-re nyert Svédország válogatottja ellen. A Franciáknál Varane végig játszotta a találkozót. Benzema nem volt a keretben.

Hat gólos mérkőzésen X-szelt a Legia a Real Madrid ellen

Fordulatos, gólgazdag mérkőzésről maradtak le a nézők, ugyanis a találkozót zárt kapuk közt rendezték meg. A találkozónak nem a Legia volt az esélyese, így nem volt meglepő, hogy alig telt el egy perc a mérkőzésből és már Bale szép kapásgóljával a Realnál volt az előny. Az előkészítő Cristiano Ronaldo volt. A 35. percben Bale ezúttal előkőszítésben segédkezett, a passzát Benzema váltotta gólra, így a Real Madrid már 2-0-ra vezetett. A Nikolicot is a kezdőben tudó Legia azonban nem adta fel! Még az első félidő 40. percében szépített Odjidja találatával. Meg kell hagyni, gyönyörű találat volt! Szép cselsorozatot követően 4 Real védő közül bombázott a kapuba!

Az 58. percben meglepetésre egalizált a Legia! Radovic távoli lővése akadt be Navas hálójába. Védhető lövés volt, de Navas nem tudott hárítani. Moulin jól helyezett lövésével a 83. percben 0-2-ről 3-2-re fordítot a Legia! A nagyobb szégyent elkerelülendő a 85. percben még Kovacic is betalált, de mivel több gól már nem született, 3-3-as eredménnyel zárult találkozó.

A Legia a bravúros pontszerzéssel megszerezte első idei BL pontját és még van némi esélye is, hogy a 3. helyen az Európa Liga csoportkörébe jusson. A Madridiak pontvesztése viszont azt is jelenti, hogy még matematikailag nem dőlt el a továbbjutásuk a csoportkörből. Cristiano Ronaldo 100. BL gólja továbbra is várat magára.

Legia Warszawa - Real Madrid 3-3.

Góllövők: Odjidja (40.), Radovic (58.), Moulin (83.); ill. Bale (1.), Benzema (35.), Kovacic (85.)