február 2019

Sergio Ramos megkapta büntetését

Az Ajax elleni BL-nyolcaddöntő első mérkőzése után Ramos azzal büszkélkedett, hogy szándékosan szabálytalankodott, hogy sárga lapot kapjon, hogy a negyeddöntőre tiszta legyen. Az UEFA fegyelmi bizottsága ezt bizonyítottnak is látta, így az automatikus egymeccses eltiltás dupláját kapta büntetésként. Tehát a nyolcaddöntő visszavágója mellett az aktuális csapata következő európai kupameccsét is ki kell hagynia, értelemszerűen a továbbjutás esetén a negyeddöntő első mérkőzését.

Real Madrid - Barcelona 0:3 (összefoglaló)

Real Madrid - Barcelona 0:3
Visszavágó, az első forduló eredménye: 1-1. Összesítésben: 1-4.
Copa del Rey - Elődöntők
Gólok: Luis Suarez 50., 73., Raphael Varane (Öngól) 69.

Real Madrid - Barcelona

Spanyol bajnokság, 26. forduló
TV közvetítés: Spíler2

Benzema végre nyeregben érzi magát
Karim Benzemának az idei szezonban minden sorozatot figyelembe véve már 20 gólja van. Ez bizony több, mint az előző években. Ennek az egyik oka talán az, hogy most nincs ott mellette Ronaldo. A játékos a következőket nyilatkozta:

"Korábban itt volt Ronaldo, aki szezononként 50 gólt rúgott, az én feladatom pedig az volt, hogy gólpasszokat adjak. Remek kapcsolatunk volt a pályán, azért játszottam, hogy őt segítsem, minél több gólt rúgjon. Most viszont én vagyok a vezér támadásban, az én feladatom, hogy gólt rúgjak, aminek örülök, mert így az igazi futballomat játszhatom..."

Benzema szerint egy csatár feladata nem csak az, hogy gólt szerezzen, hanem területet kell biztosítani a csapattársainak, helyzetbe hozni őket. Tehát a futballra egy egészként kell tekinteni.

Levante - Real Madrid 1:2 (összefoglaló)

Levante - Real Madrid 1:2
Spanyol bajnokság, 25. forduló
Gólok: Marti Roger 60.; ill. Karim Benzema 43., Gareth Bale 78.

Modrić szerződést hosszabbít a csapattal

A Marca hírei szerint Luka Modrić 2021 nyaráig meghosszabbítja mostani, 2020 júliusáig szóló szerződését. A lap beszámolója szerint a felek már mindenben meg is egyeztek. Ha ez az értesülés igaznak bizonyul, véget vethet a játékos távozásáról szóló pletykáknak. A horvát játékos 2012 nyarán csatlakozott a Real Madridhoz. Azóta 290 tétmérkőzésen játszott, melyeken 16 gólt és 45 gólpasszt adott. A 33 éves középpályás karrierjének csúcsa a 2017-2018-as szezon volt. Sorozatban a harmadik, összességében a negyedik Bajnokok Ligája-győzelmét szerezte meg, majd világbajnoki döntőbe jutott a horvát válogatottal, az év végeztével pedig elnyerte az Aranylabdát is. A Marca szerint a klub és a játékos is azt szeretné, ha Modrić a profi pályafutását a Real Madridnál fejezné be.

Ő lehet Sergio Ramos utódja?

A Marca legújabb hírei szerint a Real Madrid Eder Militao leigazolására pályázik. A Porto 21 éves brazil védőjét állítólag 44 millió fontért szerezheti meg a csapat. A játékost a Marca Sergio Ramoshoz hasonlítja, mivel a dél-amerikai játékos is a védelem jobb oldalán kezdte pályafutását, de a hátsó alakzat tengelyében sincs problémája. Militao ebben a szezonban 32 tétmeccsen játszott a Portóban, melynek során három gólt és két gólpasszt is adott.

Real Madrid - Girona 1:2 (összefoglaló)

Real Madrid - Girona 1:2
Spanyol bajnokság, 24. forduló
Gólok: Casemiro 25.; ill. Christian Stuani 65., Portu 75.

Levante - Real Madrid

Gareth Bale 12 meccsre szóló eltiltást is kaphat

Gareth Bale szombaton csapata harmadik gólját szerezte meg az Atlético Madrid elleni spanyol bajnokin, és ezzel a végeredmény 3:1 lett a Real Madrid javára. A játékos találata rendkívül látványos volt, viszont ha visszanézzük Bale gólörömét, úgy tűnhet, hogy beintett az Atlético Madrid szurkolóinak. Éppen ezért, könnyen lehet, hogy tette nem marad következmények nélkül, mivel a La Liga vizsgálatot indított ellene. Ez pedig akár 12 meccses eltiltást is vonhat maga után, mivel a játékos obszcén módon viselkedett, és ezzel provokálta az ellenfél drukkereit. A végső döntést a spanyol szövetség versenybizottsága hozza majd meg.

Ajax - Real Madrid 1:2 (összefoglaló)

Ajax - Real Madrid 1:2
Bajnokok Ligája - Play Off - 1/8 döntő, 1. mérkőzés
Gólok: Hakim Ziyech 75.; ill. Karim Benzema 60., Marco Asensio 87.

Real Madrid - Girona FC

A Real Madrid elsőként érte el a 600-as határt a spanyol bajnokságban

A Real Madrid nyerte a 23. forduló mérkőzését a spanyol bajnokságban, a csapat idegenben 3:1-re győzte le az Atlético Madridot. A Real Madrid ezzel mérföldkőhöz érkezett, mivel története 600. idegenbeli sikerét aratta a spanyol élvonalban. Ezt a hatszázas határt a klub érte el elsőként. Sőt, egy csapat sem büszkélkedhet jobb győzelmi aránnyal, mivel a Real Madrid az idegenbeli bajnokijainak a 42%-át megnyerte.

Atletico Madrid - Real Madrid 1:3 (összefoglaló)

Atletico Madrid - Real Madrid 1:3
Spanyol bajnokság, 23. forduló
Gólok: Antoine Griezmann 25.; ill. Casemiro 16., Sergio Ramos 42., Gareth Bale 74.

Ajax - Real Madrid

TV közvetítés: M4 Sport

Isco is megsérült

Isco most már biztos, hogy nem léphet pályára az Atlético Madrid elleni szombati mérkőzésen. A játékos a csapattársaival együtt elkezdte ugyan a pénteki edzést, de hátproblémák miatt hamarabb el kellett hagynia a pályát. Santiago Solari edző az Atlético Madrid elleni mérkőzést megelőző sajtótájékoztatóján meg is erősítette, hogy Isco sajnos nem tud játszani a szombati meccsen.

Marcos Llorente megsérült

Marcos Llorente szerdán nem tudta végigjátszani a Barcelona elleni mérkőzést a spanyol labdarúgó Király Kupa elődöntőjében. A játékos 63 percet töltött a pályán, de a bal lábában a combközelítő izma megsérült. Klubja azt nem közölte, hogy mennyi idő lesz, amíg a játékos felépül, de sérülésével biztosan nem léphet pályára szombaton az Atlético Madrid ellen, és szerdán az Ajax Amsterdam otthonában a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében sorra kerülő párharc első mérkőzésén sem. Még az is bizonytalan, hogy a hazai kupa elődöntőjének visszavágóján, február 27-én játszani tud-e.

Barcelona - Real Madrid 1:1 (összefoglaló)

Barcelona - Real Madrid 1:1
Copa del Rey - Elődöntők, 1. mérkőzés
Gólok: Malcom 57.; ill. Lucas 6.

Atletico - Real Madrid

Lukaku a Real Madridnál köthet ki?

Felröppent egy hír, miszerint Romelu Lukaku, a Manchester United középcsatára nyártól a Real Madridhoz igazolhat. A 25 éves támadót 2022-ig még szerződés köti mostani csapatához, de ennek ellenére Raiola hajlandó lenne kiközvetíteni a Real Madrid számára. A játékos piaci értéke most kb. 100 millió euró, ami Florentino Perez elnök számára nem lenne akadály. Lukaku esetleges távozásának lehetőségét az vetette fel, hogy a Manchester United meg akarja szerezni Harry Kanet a Tottenhamből, és persze onnantól kezdve a középcsatár sorsa meg lenne pecsételve a csapatánál...

Lionel Messi vajon játszani fog a Real Madrid ellen?

Lionel Messi a Valencia elleni 2:2-es bajnoki második félidejében sérült meg. A játékos kapott egy rúgást a combjára, ami után percekig ápolni kellett. A mérkőzés után érkező első hírek szerint Messi nem sérült meg, a hétfő reggeli edzést viszont kihagyta, és csak fizioterápiás átmozgatáson vett részt. A Cadena COPE rádió értesülései szerint Messi egyszerűen csak a szokottnál óvatosabb terhelést kapott, de nincs veszélyben a játéka a Real Madrid elleni kupaelődöntőn szerdán. Viszont arról is hallani lehet, hogy kedden még egyszer megvizsgálják Messit, és csak utána döntik el, hogy nevezik-e a meccskeretbe.

Real Madrid - Alaves 3:0 (összefoglaló)

Real Madrid - Alaves 3:0
Spanyol bajnokság, 22. forduló
Gólok: Karim Benzema 30., Junior Vinicius 80., Mariano 90+1.

Barcelona - Real Madrid összecsapás lesz a Spanyol Kupában

Csütörtök este kialakult a Spanyol Kupa legjobb négy csapatának mezőnye, ma pedig meg is történt az elődöntők sorsolása. A címvédő FC Barcelona a Real Madriddal, a Real Betis pedig a Valenciával csap majd össze a spanyol Király-kupa elődöntőjében. A párharcok első felvonásaira február 6-án és 7-én, a visszavágókra pedig február 27-én kerül sor.

Girona - Real Madrid 1:3 (összefoglaló)

Girona - Real Madrid 1:3
(az első forduló eredménye: 2-4. Összesítésben: 3-7.)