Real Madrid játékosok

Cristiano Ronaldo kiabált csapattársaival

Ronaldo nem tudta elfogadni, hogy a csapat 2-1-re kikapott Valenciától a spanyol labdarúgó bajnokság szerdai mérkőzésén. Ronaldo a meccs lefújás után indulatosan kiabált valamelyik játékossal az eredmény miatt:

„...én szereztem egy gólt, és te mit csináltál?"

Azt nem tudni biztosan, kihez szólt Ronaldo, de szólhatott akár Karim Benzemához, aki ugyan végig játszott a mérkőzésen, de nem tett hozzá túl sokat...

Marco Asensio elhagyja a csapatot?

A 21 éves játékos több játéklehetőségre vágyik, így nyáron távozna a csapattól. A Real Madrid támadó középpályása a szezon első felében csereként több alkalommal is játszhatott a bajnokságban, de az elmúlt hónapban csupán a Spanyol Kupában jutott szóhoz. A játékos iránt többen is érdeklődnek, többek között a Chelse, a Manchester United és az Arsenal is.

James Rodríguez mezt ajándékozott a hős kisfiúnak

Johan Alexis Ramírez Castro azzal vált híressé, hogy segített a tájékozódásban a mentősöknek, miután Kolumbiában lezuhant a brazil Chapecoense csapatának repülője. Johan kedvence játékosa James Rodríguez, ezért nagyon örült a vele való találkozásnak, és a tőle kapott meznek is. De örök élménynek tartja a találkozást a többi Real futballistával is.

Cristiano Ronaldo szerepelni fog egy török sorozatban

A Real Madrid játékosa a Hayat Köprüsü című török sorozatban kap szerepet, amiben számos nemzetközi világsztár tűnik majd fel, többek között Angelina Jolie is. A forgatásokat áprilisban kezdik. Ronaldonak nem ismeretlen Törökország, ahol üzleti kapcsolatai is vannak, és a szabadságát is gyakran tölti ott.

Gareth Bale még nem léphet pályára

A Real Madrid támadója, Gareth Bale vasárnap újra megkezdhette az edzéseket az első csapattal. A játékos jobb bokája még novemberben sérült meg, majd egy héttel később Londonban megműtötték. Úgy volt, hogy újra játszani fog hamarosan, de végül nem léphet pályára a Napoli elleni BL-nyolcaddöntő mérkőzésén. Zinedine Zidane végül nem nevezte a keretbe sem.

Cristiano Ronaldo megéri a pénzét!

A Finance Football legfrissebb összeállításából kiderül, hogy mindent figyelembe véve valószínű, hogy még most is Cristiano Ronaldo a világ legjobban fizetett játékosa. A Real Madrid nagyszerű játékosa 38.9 millió eurót kaszál évente.
A lista második helyén áll Carlos Tévez (Sanghaj Senhua), aki 37.5 millió eurót keres évente, a harmadik pedig Lionel Messi (Barcelona), akinek éves jövedelme 36 millió euró.

Morata otthagyná a csapatot?

Álvaro Morata, a Real Madrid támadója elégedetlen, mivel nem kap túl sok játéklehetőséget Zidane vezetőedzőtől, túl sokat ül a cserepadon. Morata jóval több játéklehetőségre vágyik. A játékos mindezt a Corriere dello Sportnak mondta el. Morata egyenlőre nem jelentette távozási szándékát, de szavai után rögtön megindultak a találgatások a jövőjét illetően, hogy esetleg átigazolna másik csapathoz...

3-1-re győzött a Real Madrid a La Liga szombati játéknapján!

A Real Madrid 3-1-re győzött az Osasuna vendégeként a  La Liga szombati játéknapján. Az első gólt Cristiano Ronaldo szerezte a 24. percben, a másodikat a félidő derekán Isco, a harmadikat pedig Lucas Vázquez a 93. percben. A hazaiak csapatának egy gólt szerzett Sergio León a 33. percben

A Real Madrid 2012 óta először győzött az Osasuna vendégeként bajnoki mérkőzésen.

Sergio Ramos az 500. hivatalos mérkőzését játszotta a Real Madridban, ő a 12. labdarúgó, aki 500 meccsig jutott a királyi klubban. Ez volt a 350. bajnokija.

Cristiano Ronaldo jótékonykodott

Cristiano Ronaldo az egyik legtöbbet jótékonykodó sportoló napjainkban. Most egy állatmenhelyt mentett meg. A menhely rengeteg adósságot halmozott fel, már a bezáráson gondolkodtak. Egyik önkéntesük azonban írt egy levelet Ronaldonak, aki elküldte nekik egyik aláírott mezét, és csak annyit írt, hogy árverezzék el a mezt, a befolyó összeg pedig a menhelyé. Ezzel a lépésével Ronaldo nem csak hogy megmentette az állatmenhelyt, de ezen felül is még sokat segített az otthon nélküli állatoknak.

Klubvilágbajnoki címmel zárja az évet a Real Madrid

Az ázsiai csapat kellemetlen ellenfélnek bizonyolt. A Rendes játékidőben 2:2-vel végződött a Real Madrid - Kashima Antlers találkozó, ám a 2 x 15 perces hosszabbításban szerzett újabb 2 góllal, a Királyi Gárda szerezte meg az év utolsó jelentősebb trófeáját!

Végeredmény: Real Madrid - Kashima Antlers 4:2 (2:2) hosszabbítás után.

Gólok: Benzema 9., Cristiano Ronaldo 60., 98., 104.; ill. Shibasaki 44., 52.