Sérültek, orvosi szoba

Keylor Navas sérülést szenvedett

Keylor Navas sérülést szenvedett Costa Rica kapusaként a Honduras elleni találkozón. A kapus a találkozó végén panaszkodott fájdalomra a jobb lábában. A vizsgálatok során kiderült, hogy izomsérülést szenvedett.  A játékosnak minimum egy hetet pihennie kell. Így biztosan nem léphet pályára a Getafe elleni hétvégi bajnoki mérkőzésen. Sőt, a Tottenham elleni Bajnokok Ligája-összecsapáson sem biztos, hogy védhet majd. A kapus helyén így Kiko Casilla kaphat helyet.

Még egy Real Madrid játékos megsérült

Toni Kroos kisebb sérülése miatt nem lehet ott a német válogatott utolsó világbajnoki selejtezőjén. Már vissza is tért a Real Madridhoz. A játékos bordája csütörtök este sérült meg, amikor végigjátszotta a 3-1-re megnyert meccset Észak-Írországban. A németek újabb sikerükkel bebiztosították a csoportelsőséget, tehát kijutottak a jövő évi oroszországi tornára. Toni Kroosnak nemrégiben szintén bordasérülés miatt kellett kihagynia mérkőzéseket a spanyol bajnokságban. Joachim Löw, a németek szövetségi kapitánya elmondta, hogy sokat köszönhetnek Kroosnak, és a mielőbbi gyógyulása érdekében engedték vissza a klubjához.

Dani Carvajal egy ideig nem léphet pályára

A Real Madrid hivatalos honlapján jelentette be, hogy Dani Carvajal vírusos szívburokgyulladás miatt egy ideig nem játszhat. A játékosra még további vizsgálatok várnak. Az már biztos, hogy az Espanyol elleni vasárnapi mérkőzést ki kell hagynia. A Marca beszámolója szerint még nem tudni pontosan, hogy mennyi időre dőlt ki, a teljes felépüléshez kb. másfél hónapra lesz szüksége.

Marcelo hetekig nem léphet pályára

Marcelo a Betis elleni szerdai mérkőzésen sérülés miatt kénytelen volt elhagyni a pályát. A kórházban végzett vizsgálatok szerint a játékos kettes fokozatú izomszakadást szenvedett a kétfejű combizmában, amely a combhajlító izomcsoport egyik legfontosabb izma. A fővárosi klub honlapjának pénteki beszámolója szerint Marcelo várhatóan 4-6 hétig nem léphet pályára.

Mateo Kovačić csúnyán megsérült
Az APOEL elleni Bajnokok Ligája mérkőzésen megsérült a Real Madrid horvát játékosa, Mateo Kovačić. A középpályást a 25. percben Toni Kroos váltotta le. A legfrissebb információk szerint Kovačić minimum két hónapig nem játszhat, mivel részleges izomszakadást szenvedett.

Gareth Bale nem hiszi, hogy kezdő lesz a BL döntőben

A Real Madrid walesi játékosa már lemondott arról, hogy kezdő legyen a Bajnokok Ligája döntőjében június 3-án. Négy nappal a Juventus elleni, cardiffi finálé előtt úgy érzi, hogy nincs százszázalékos állapotban. Bokaműtétjét követően még nem is épült fel teljesen, az edzéseken sokáig nagy fájdalmai voltak, játszani pedig csak fájdalomcsillapítóval tudott. Legutóbb a Barcelona elleni, április 23-i rangadó mérkőzésen szerepelt, a 39. percben viszont le kellett cserélni. Elmondása szerint, ha szombaton valamilyen módon mégis bekerülne a kezdőbe, persze élne a lehetőséggel, de nagyon nehéz lenne neki kilencven percet a pályán tölteni. Bale a sérülése óta 90 percet csak két alkalommal játszott végig.

Dani Carvajal 3-4 hétig nem léphet pályára

A Real Madrid hivatalos közleménye szerint Dani Carvajalnak 3-4 hétig pihennie kell. A játékos az Atlético Madrid elleni Bajnokok Ligája elődöntő első mérkőzésén szerezte sérülését, így a félidőben lecserélték. A vizsgálatok szerint a játékosnak 2. fokozatú combhajlítóizom sérülése van a jobb lábában, ami 3-4 hét kényszerpihenőt von maga után. A játékos tehát valószínűleg nem játszik a BL-elődöntő visszavágóján, és a spanyol bajnokság további mérkőzésein sem.

Gareth Bale nem játszhat már ebben a szezonban?

Gareth Bale-nek a bokája után most a vádlija sérült meg a vasárnap esti mérkőzésen. A játékosnak a keddi vizsgálatok szerint most a bal lábikrájával van problémája. A sérülése miatt valószínűleg lemarad a Bajnokok Ligája elődöntőjében az Atlético Madriddal játszandó mérkőzésről is. Sőt, a szezon hátralévő részében sem biztos, hogy pályára léphet majd...

Pepének két bordája eltört

Pepének, aki gólt szerzett az Atlético Madrid elleni szombati mérkőzés 52. percében, két bordája eltört. A játékos a 65. percben kénytelen volt elhagyni a pályát. Utóbb kiderült, hogy a bal oldali hetedik és a nyolcadik bordája sérült meg, amikor ütközött csapattársával, Toni Kroosszal. Még nem tudni pontosan, hogy Pepe mennyi ideig nem játszhat, de az AS című lap szerint ebben a szezonban már sajnos nem léphet pályára.

Raphaël Varane ismét megsérült

Raphaël Varane sajnos megint nem játszhat egy ideig. A játékos még csak most tért vissza a sérüléséből felépülve, de vasárnap az Alavés elleni bajnoki mérkőzés 11. percében le kellett cserélni. Később az orvosi vizsgálatok során kiderült, hogy megint a bal combja sérült meg, ugyanúgy, mint februárban, amikor hetekig lábadozott. Felépülésének várható időtartama még nem ismert pontosan, de a becsült idő kb. egy hónap.