Összefoglaló: Real Madrid – Sevilla 4-0

A Real Madrid 4-0-s győzelmet aratott a Sevilla ellen a spanyol bajnokság 30. fordulójában.

Mindössze 6 perc kellet az első gólhoz, ami úgy indult, hogy Bale elfutott a jobboldalon és nagyszerűen adta középre a labdát, amit egy pattanás után a visszatérő Karim Benzema értékesített. Nem sokra rá Bale próbálkozott egy kapura lövéssel, amit a kapus Rico kapufára védett. Ezt követően jött egy szöglet Cristiano fejelt kapura és Bale sodorta be a labdát, de les miatt érvénytelenítették a találatot. (Visszajátszásból kiderült, hogy bent ragadt egy védő, így hibázott az asszisztens.) Ezután továbbra is támadásokat vezetett a Real Madrid Cristiano és Karim felváltva veszélyeztetett. Majd Varane szabálytalankodott a tizenhatoson belül, amit észrevett a bíró és büntetőt ítélt, de Keylor Navas-on nem tudott kifogni ma Gameiro kimaradt a tizenegyes. A Királyi Gárda folyamatosan vezetett még támadásokat, de az első játékrészben nem esett több gól.

Az 55. perc környékén Modric remekül váltott ritmust, és Reyes a tizenhatoson belül csak szabálytalanul tudta megakadályozni a horvátot. Cristiano Ronaldo állt a labda mögé, de csúnyán fölé lőtte, tehát maradt az 1-0. Később egy szöglet után Bale volt ismét veszélyes, de most a kapufa akadályozta meg a gólszerzéstől. Gameiro szépített volna, azonban a bíró les miatt ezt is érvénytelenítette. A 64. percben Danilo remek beadását követően Cristiano megszerezte a Real Madrid második gólját is. Majd a BBC harmadik tagjának is sikerült végre betalálnia Bale szerezte meg a harmadik találatot a Sevilla ellen. Már megérdemelte a walesi a mérkőzés alapján. Navas a mai mérkőzésen is szenzációsan védett, amikor szükség volt rá egyszerűen nem tudták bevenni a kapuját. Nem sokkal a vége előtt Jesé csereként beállva megszerezte csapata negyedik gólját, amivel beállította a végeredményt is egyben.

A Real Madrid ki tudta használni az Atletico Madrid és a Barcelona botlását is. Csak így tovább! Hala Madrid!

Real Madrid – Sevilla: 4-0