Julien Faubert

Julien Faubert 1983. augusztus 1-jén született Franciaország észak-nyugati részén, Le Havre-ban. 1998-ban délre, az AS Cannes utánpótlásbázisára került. Nem lehet rossz iskola az, ahonnan többek között Patrick Vieira, Johan Micoud vagy éppen Zinédine Zidane került ki… Jobbhátvédként kezdte, azonban hamar a középpályán szántak neki szerepet, jelenleg is ezen a poszton kap helyet többnyire.

Némi nemzetközi ismertséget a válogatottbeli szereplés hozott neki. 2002-től 2004-ig összesen tizenhét alkalommal szerepelt a francia U21-es csapatban, ezalatt két gólt is szerzett. 2006. augusztus 16-án a felnőttek között is bemutatkozhatott. Igaz, mindezidáig egyetlen alkalommal, Bosznia-Hercegovinellen bizonyíthatott, ám élt is a lehetőséggel. Az utolsó percben lőtt gólja jelentette a győzelmet a franciák számára (2-1). Felesége persze nem biztos, hogy annyira örült ennek, lévén fogadást kötött: ha Faubert betalál első válogatott meccsén, akkor ő ruhástól ugrik fejest a család medencéjébe… Zidane visszavonulása után ő volt az első, aki a francia válogatott 10-es mezében léphetett pályára.

Első profi egyesülete az AS Cannes tartalékcsapata volt, a felnőttek között pedig 45 mérkőzésen négy gólig jutott. 2004-ben lejárt a szerződése és a Girondins Bordeaux-hoz szegődött. Itt is meghatározó játékos volt, a csapat 2007-ben megnyerte a Francia Ligakupát, a 2006/2007-es idényben pedig a Bajnokok Ligája „C” jelű csoportjában a harmadik helyet szerezte meg, Faubert két gólt is szerzett a sorozatban. Bordeaux-i három éve alatt csaknem száz bajnokin kilenc gólig jutott, nem is a „gólérzékenysége” keltette fel több külföldi klub érdeklődését, mint inkább a gyorsasága.

Előrehaladott tárgyalásokat folytatott az AS Romával, 2007. június 23-án pedig a L’Équipe tényként közölte, hogy 4,3 millió fontért Glasgowba igazol a Rangershez, ám a West Ham felüllicitálta ezt egy 6,1 millió fontos ajánlattal, így került alig másfél hét múlva Alan Curbishley csapatához, ahol a 20-as számú mezt kapta. A Dagenham and Redbridge elleni felkészülési meccsen bíztatóan szerepelt. Még csak tizenhat napot töltött a Kalapácsosoknál, amikor az ausztriai edzőtáborban a Sigma Olomouc ellen elszakadt az Achilles-ina, így hat hónapot volt kénytelen kihagyni, Strasbourgban műtötték meg.

2008 január 12-én azonban az Aston Villa ellen már pályára léphetett a tartalékok között és 39 másodperccel a kezdés után máris egy szólógóllal köszönt be. Az első csapatban a Fulham ellen mutatkozhatott be az Upton Parkban, ahol a mérkőzés végén kapott néhány percet. Folyamatos sérülései miatt azonban eddig nem sikerült igazán maradandót alkotnia a Premier League-ben, gólt sem szerzett eddigi fellépései során.

2009. január 31-én másfél milló font ellenében aláírt a Real Madridhoz. Fél éves kölcsönadásról, továbbá opcióról szólnak a hírek, miszerint a Real Madrid elsőként vásárolhatja meg véglegesen, amennyiben a szakmai stáb elégedett lesz vele.