12828305_10151000532254953_618804735296157795_o

Las Palmas – Real Madrid 1-2 összefoglaló

A tegnapi napon a Las Palmas ellen lépett pályára a Real Madrid a spanyol bajnokság 29. fordulójában.

Willian José egykori Castilla játékos már a tízedik percben veszélyt okozott, de a hatalmas helyzetet Keylor hárította. Ezután egy Cristiano próbálkozást említhetünk meg a 24. percben, azonban ez nem volt igazán veszélyes szituáció. Azonban a szöglet után Ramos fejelt a kapuba, amivel az állás már 0-1 volt a Real Madridnak. Még egy Cristiano helyzetet lehet megemlíteni, bár ez is megakadt a védőben, így az állás egy félidő elteltével 0-1.

A második játékrész kevésbé szólt már inkább a szép futballról. Majd Zidane cserét Isco-t hozta le a pályáról, aki látszólag nem volt elégedett a döntéssel és a padon kisebb hisztit vágott le. Ezután ismét a Las Palmas alakított ki helyzetet de Keylor továbbra is bombaformában véd és hárít mindent, ami a kapuja felé irányul. A 70. percben Bale próbálkozott egy távoli lövéssel, ami nem sokkal, de mellé ment a kapunak. A 75. percben Arbeloa hazaadását megfogta Navas és a bíró közvetett szabadrúgást ítélt, ennek eredménye egy szöglet lett miután egy védőn megpattant a lövés. Ahogy egész mérkőzésen nem volt igazán biztos a madridi fölény az be is bizonyosodott, hisz nem sokkal a vége előtt egy hiba után Willian José értékesítette helyzetét és ezzel az állás 1-1. Már-már ezt a mérkőzést is elengedte sok szurkoló, de a Real Madrid egy szöglet után ismét gólt szerzett most Casemiro fejelt a kapuba, amivel beállította a 1-2 végeredményt. A lefújás előtt még Sergio Ramos kapott sárga lapot, ami a mérkőzésen már a második volt neki, így ő idő előtt távozott a pályáról, de ez a végeredményt nem befolyásolta.

Las Palmas – Real Madrid 1-2