cr

Real Madrid – Roma 2-0 (Össz.: 4-0) – Összefoglaló

A Real Madrid csapata idegenbeli kétgólos győzelme után, most hazai pályán is nyerni tudott a Roma ellen.

Már az első percek izgalmat hoztak a mérkőzésen, hiszen a 14. percben Dzeko a tizenhatos sarkáról lőhetett tisztán, azonban nem tudott kaput találni. A Real Madrid birtokolta és járatta a labdát, azonban igazán veszélyeztetni nem tudta a Roma csapatát. Távoli próbálkozásaink sem jártak sikerrel. A 30. perc környékén, a középpályán Danilo ellen léptek fel keményen, de a bíró továbbengedte így Salah ronthatott Navas kapuja felé, azonban ő sem tudta értékesíteni helyzetét. Ezután még két említésre méltó helyzetet láthattunk Cristiano Ronaldo-tól, ám Sczesny hárítani tudta ezeket. Majd a vége előtt még Casemiro próbálkozott egy lövéssel, de ebből sem született gól, így az első félidőben az állás maradt 0-0.

A második félidőt ott folytatták a játékosok ahol abbahagyták, most épp James veszélyeztet az ellenfél kapujára, de a kapus ezt is hárította. A másik oldalon ismét Salah ronthatott Keylor kapuja felé tisztán, ám ebből sem született gól. Folyamatosan vezették mindkét oldalon a támadásokat és alakították ki a helyzeteket, azonban mindkét hálóőr úgy tűnt jó napot fogott ki. Majd Zidane csere mellett döntött és a sérülésből nem rég felépült Bale-t hozta le és a helyére Lucas Vázquez lépett fel. Nagyszerűen szállt be a játékba a fiatal spanyol szélső, aki remek csel után adta a labdát középre, amit Cristiano Ronaldo értékesített, ezzel az állás 1-0. Nem sokra rá Cristiano passzolt James elé, aki Sczesny lába között talált a kapuba és ezzel beállította a végeredményt jelentő 2-0-t. Még a vége előtt Lucas adott egy remek passzt Cristianónak, ám a portugál klasszis nem tudta értékesíteni a helyzetét. A Roma csapata még szépíthetett volna Perotti azonban csak a kapufát találta el, így a Real Madrid csapata a vendég siker után, most hazai pályán is 2-0-s diadalmat aratott.

Real Madrid – Róma: 2-0 (Össz.: 4-0)

Bajnokok Ligája Nyolcaddöntő, visszavágó (2-0)

2016.03.08. 20:45